„START - komplexní program podpory cílové skupiny ze sociálně vyloučené lokality Litvínov - Janov“

reg. č. CZ.1.04/3.3.05/75.00292

Hlavním smyslem projektu je zvýšit kvalifikaci a zaměstnatelnost osob ze sociálně vyloučených lokalit v Litvínově, především ze sídliště Janov. Zároveň chce projekt přispět k odstraňování bariér znesnadňující jejich rovnocenný přístup na trh práce a posílit jejich potenciál udržet se na něm v aktivní roli.Projekt bude realizován od 1. června 2012 do 31. května 2014


Projekt je realizován v oblastech sociálně vyloučených romských lokalit, konkrétně ve správním území města Litvínov; (sídliště Janov, ubytovna v ulici U Bílého Sloupu a ubytovna UNO v lokalitě V Dolíku).


Cílovou skupinou projektu jsou uchazeči o zaměstnání či zájemci o zaměstnání definovaní v podskupině a) Přímá intervence: - etnické menšiny a osoby z jiného sociokulturního prostředí, kteří sou evidováni na místně příslušném úřadu práce (Úřad práce ČR, krajská pobočka v Ústí nad Labem, kontaktní pracoviště Litvínov – dále jen Úřad práce v Litvínově). Těm bude věnována zvýšená pozornost, protože často čelí při zaměstnávání předsudkům majoritní společnosti. Bohužel si ale i oni sami vytvářejí vlastní myšlenkové bariéry (co všechno není práce pro ně).


Cílovou skupinu bude proto tým zkušených pracovníků vytrvale motivovat, vybaví je potřebnými kompetencemi (pro trh práce hodnotné rekvalifikační kurzy) a bude se jim snažit nalézt vhodné zaměstnání, a to zejména pomocí dotovaných pracovních míst.


Projekt je realizován ve spolupráci s jedním partnerem: LIBUŠE, o.s., který v oblasti dlouhodobě působí a za podpory jednoho spolupracujícího subjektu:


Úřad práce ČR, krajská pobočka v Ústí nad Labem


WEBOVÉ STRÁNKY PROJEKTU: http://start-janov.webnode.cz/

VyhledatMapa stránekVytiskni tuto stránkuSdílet tuto stránku › Most

© 2018 Insion
Comenia Consult s.r.o.
Báňská 287
434 01 Most

IČ: 25015150
DIČ: CZ25015150

Tel.: 476 206 511
Tel.: 476 104 912

E-mail: comenia.consult@email.cz
Web: www.comenia-consult.cz